USUWANIE OBIEKTU PRZYKLEJONEGO DO DNA ZBIORNIKA

Jeśli pierwsza warstwa nie przykleiła się do platformy roboczej, a zamiast tego została na dnie zbiornika, to nie ważne jak jest duża – istnieje szybki i bezpieczny sposób na odklejenie jej od folii FEP bez uszkadzania dna:

 

  1. Odkręć zbiornik na żywicę i zdejmij go
  2. Weź pusty pojemnik i włóż dołączony lejek z filtrem we wlew
  3. Jeden z narożników zbiornika ma inny kształt – tej strony użyj do przelania żywicy ze zbiornika do innego pojemnika. Wlewaj żywicę zawsze do innego pojemnika – nie mieszaj jej z nieużywaną żywicą, zwłaszcza w przypadku nieudanego wydruku.
  4. Wytrzyj zbiornik do sucha miękkim ręcznikiem papierowym. Warstwa, która przywarła do dna powinna być widoczna.
  5. Trzymaj zbiornik poziomo i używając opuszek palców (tak, jak jest to pokazane na poniższej ilustracji), odklej warstwę z dna. Nie używaj zbyt dużej siły i nie rób tego paznokciami. Jeśli warstwa jest większa, to zacznij od krawędzi i odklejaj ją ruchem okrężnym. Odklejaniu warstwy z folii FEP zazwyczaj towarzyszy dźwięk – oznacza on, że robisz to skutecznie.

 

Po usunięciu przyklejonej warstwy wyczyść drukarkę oraz zbiornik i spróbuj wydrukować któryś z modeli przykładowych. Jeśli wydruk znów się nie powiedzie, to powtórz procedurę kalibracji. Najczęstszą przyczyną problemów jest niewłaściwy odstęp platformy roboczej od dna zbiornika.