Modele do druku 3D

Poprosiliśmy kilkoro znajomych projektantów 3D, żeby pomogli nam przygotować dla Ciebie modele do druku. Świetnie nadają się do pierwszego druku na nowych drukarkach. Pliki SLT i GCODE są dostępne po instalacji sterowników w folderze „3D Objects” na Twoim pulpicie lub w menu Start. Wystarczy skopiować je na kartę SD.

Original Prusa i3 MK2 Multi Material

Te pliki używane są przy testowaniu upgradu Multi Material i znajdują się w folderze MK2MM.

3DHubs Marvin

Autor: 3DHubs
Marvin to prosty wisiorek na klucze, który ma służyć testowaniu usług 3DHubs. Na 3DHubs można się zarejestrować i otrzymywać płatne zamówienia na druk. Oczywiście będziemy wdzięczni, kiedy to zrobisz, ponieważ w tym momencie Prusa i3 jest drugą najchętniej używaną drukarką.

Model drukuje się ok. 3 godzin z wysokością warstwy 200 µm, przy użyciu 2 materiałów. (Ext. 1 –  Złoto, Ext. 2 – Srebro)

Przekładnia obiegowa

Autor: Emmett Lalish
Specjalna przekładnia ze strzałkowymi ząbkami. Jest ciekawa ze względu na to, że można ją wytworzyć tylko metodą druku 3D, ponieważ inaczej nie dałoby się złożyć wewnętrznych ząbkowanych kół.

Model drukuje się ok. 3 godzin z wysokością warstwy 200 µm, przy użyciu 4 materiałów. (Ext. 1 –  Niebieski, Ext. 2 – Czerwony, Ext. 3 – Zielony, Ext. 4 – Żółty )

3D Benchy

3D Benchy

Autor: CreativeTools
#3DBenchy to model 3D zaprojektowany specjalnie do testowania i porównywania drukarek 3D. To mały rozpoznawalny obiekt, który możesz pobrać za darmo, wydrukować i podzielić się z innymi.

Model drukuje się ok. 5 godzin z wysokością warstwy 200 µm, przy użyciu 2 materiałów ((Ext. 1 –  Zielony, Ext. 2 – Czerwony)  lub 8 godzin z wysokością warstwy 200 µm, przy użyciu 4 materiałów.

Chimera

Demon Girls Bust (Chimera)

Autor: John Gosper (Kintall)
Wspaniała Demon Girl Bust autorstwa Kintalla. Prusa Research dodała biustonosz, ponieważ oryginalny model mógłby być uznany za NSFW 😎

Model drukuje się ok. 14 godzin z wysokością warstwy 200 µm, przy użyciu 4 materiałów. (Ext. 1 –  Szary, Ext. 2 – Srebro, Ext. 3 – Złoto, Ext. 4 – Brązowy )

Big Whale

Big Whale Jumping

Autor: Gabriel Yun
Używanie materiału rozpuszczalnego w wodzie tylko w przypadku warstw interfejsu pomocniczego zapewnia najlepsze z obu światów, w których większość konstrukcji nośnej jest drukowana z regularnym tanim materiałem drukarskim, a mimo to uzyskuje się niesamowitą jakość powierzchni, podobnie jak w przypadku pełnych rozpuszczalnych podpór.

Model drukuje się ok. 17 godzin z wysokością warstwy 150 µm, przy użyciu 3 materiałów – 2x PLA i BVOH.

 

Original Prusa i3 MK2/MK2S

Pliki do Original Prusa i3 MK2/MK2S. Nie są kompatybilne z upgradem Multi Material, ale możesz je łatwo poporcjować w Slic3r PE wybierając jako drukarkę MK2 z “MK2 MultiMaterial single mode”.

8

RAPTUS MK XVI (SPITFIRE)

Autor: 3DLabPrint
3DLabPrint stworzyło specjalną wersję Spitfire dla drukarek Original Prusa i3 „MK1” i Original Prusa i3 MK2. G-cody, wskazówki i wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w nowych Sterownikach 1.7.5, udostępnionych 28 listopada 2016! Te same g-cody są kompatybilne z obiema drukarkami i znajdują się w folderze Objects/MK2/SpitfireMkXVI ver1.2 na pulpicie po instalacji. Ten sam folder również zawiera wskazówki, jak w pełni zmontować samolot, żeby latał! Dowiedz się więcej na PrusaPrinters.org.

Triceratops

Głowa Triceratopsa z podporami

Autor: Scan The World (Model na MyMiniFactory)
Ze swoimi 3 rogami, dziobem jak u papugi i potężnym kołnierzem, który osiąga szerokość 1 metra, czaszka Triceratopsa jest jedną z największych i najbardziej imponujących wśród zwierząt lądowych. Rogi mogą zostać użyte w celach obronnych przed atakiem Tyranozaura.

Ten model jest częścią „Scan The World”. Scan The World to niezyskowa inicjatywa MyMiniFactory, przez którą tworzymy dygitalne archiwum nadających się do druku 3D rzeźb, dzieł sztuki i krajobrazów z całego świata, które są ogólnodostępne za darmo. Scan The World to open source, społeczność, jeśli masz wokół siebie interesujące przedmioty i chciałbyś w tym uczestniczyć, napisz e-mail stw@myminifactory.com i dowiedz się, jak możesz pomóc.

Model drukuje się ok. 4 godzin z wysokością warstwy 150 µm, przy użyciu Somplify3D dla lepszego podparcia.

Pug Buddy

Mops

Autor: Jindrich Benes (Prusa3D)
Mops samego Josefa Prusy. Wydrukuj w czerni.

Model drukuje się ok. 2 godzin z wysokością warstwy 150 µm.

Licencja: CC BY-SA 3.0

Adalinda Dragon, green PLA, NORMAL print profile (200 µm)

Adalinda

Autor: Louise Driggers aka. Loubie (Model na Thingiverse)
Wspaniały model smoka, którego używamy także na zdjęciach reklamowych naszej drukarki 🙂

Model drukuje się ok. 6 godzin z wysokością warstwy 200 µm.

IMG_1999

Žabka

Autor: Morena Protti (Model na Thingiverse)
Piękny pokazowy przedmiot lub prezent dla waszych przyjaciół. Często używa się go, by porównać jakość druku. Przygotowaliśmy plik na wysokość warstwy 50 µm, żeby pokazać, do czego zdolna jest Twoja drukarka 🙂

Model drukuje się ok. 3 godzin z wysokością warstwy 50 µm dla PLA.

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0

hrad

Zamek

Autor: Виктор_Бабаев (Model na Pinshape)
Pełen detali model zamku. Lubimy używać go jako modelu pokazowego, żeby zademonstrować, jak skomplikowane rzeczy możesz drukować 🙂

Model drukuje się ok. 23 godzin (17 godzin na MK2) z wysokością warstwy 100 µm dla PLA.

Licencja: CC BY-NC-ND 3.0

Marvin, green PLA, DETAIL print profile (100 µm)

3DHubs Marvin

Autor: 3DHubs
Marvin to prosty wisiorek na klucze, który ma służyć testowaniu usług 3DHubs. Na 3DHubs można się zarejestrować i otrzymywać płatne zamówienia na druk. Oczywiście będziemy wdzięczni, kiedy to zrobisz, ponieważ w tym momencie Prusa i3 jest drugą najchętniej używaną drukarką.

Model drukuje się ok. 1 godziny z wysokością warstwy 100 μm.

Planetary gear, yellow PLA, NORMAL print profile (200 µm)

Przekładnia obiegowa

Autor: Emmett Lalish
Specjalna przekładnia ze strzałkowymi ząbkami. Jest ciekawa ze względu na to, że można ją wytworzyć tylko metodą druku 3D, ponieważ inaczej nie dałoby się złożyć wewnętrznych ząbkowanych kół.

Model drukuje się ok. 5 godzin z wysokością warstwy 100 µm dla PLA, i 2 godziny przy 200 μm dla ABS.

IMG_1996

Waza

Autor: Be3D (Model on Thingiverse)
Waza.

Model drukuje się ok. 5 godzin z wysokością warstwy 200 µm dla PLA.

Licencja: CC BY-SA 3.0

Prusa Bottle Opener

OTWIERACZ DO BUTELEK PRUSA

Autor: Dominik Císař

Jako przykład tego, co można wydrukować dzięki naszemu Colorprint, zaprojektowaliśmy Otwieracz do Butelek Prusa 😀 Druk powinien zająć mniej więcej 1 godzinę, a drukarka poprosi o zmianę filamentu przez pipnięcie po 50 minutach. Nie zapomnij wsadzić tam monety. Zdrówko! 😎

Licencja: CC BY-SA 3.0