WPROWADZENIE & POBIERANIE

PrusaSlicer jest rozwijanym przez nas oprogramowaniem do cięcia, bazującym na projekcie open-source Slic3r. Ma otwarty kod źródłowy i możesz pobrać go z naszej strony z paczką ze Sterownikami i Oprogramowaniem. PrusaSlicer ma mnóstwo funkcji, jest często aktualizowany i zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia doskonałych plików do druku dla Twojej drukarki 3D Original Prusa.

PrusaSlicer jest dostępny na platformy Windows, Mac i Linux


WindowsMacOSLinux

aq_block_5

DOKUMENTACJA

WIĘCEJ O FUNKCJACH PRUSASLICER DOWIESZ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWEJ DOKUMENTACJI OPRACOWANEJ PRZEZ NAS

WIDEO

14

WERSJI JĘZYKOWYCH

110+

PROFILI FILAMENTÓW I ŻYWIC

3

TRYBY (POCZĄTKUJĄCY, ZAAWANSOWANY, EKSPERT)

7

PROGRAMISTÓW NA PEŁEN ETAT

GŁÓWNE FUNKCJE

DARMOWE I OTWARTE ŹRÓDŁO

PrusaSlicer jest oparty na projekcie Slic3r autorstwa Allessandro Ranellucciego. Jest całkowicie darmowy i otwarty (open-source). Dzięki silnej społeczności i programistom Prusa Research, możemy kontynuować jego rozwój. Umożliwiamy śledzenie postępów na GitHubie.

CZYSTY I PROSTY INTERFEJS

Slic3r był znany ze swojej skuteczności i uniwersalności, ale niektóre z jego funkcji okazywały się trudne w obsłudze, a czasem nawet ukryte w menu i okienkach. Naszym celem przy projektowaniu interfejsu było wyciągnięcie wszystkich potężnych funkcji na wierzch, jednocześnie pozostawiając interfejs prostym w użyciu.

WŁASNE PODPORY

PrusaSlicer umożliwia Ci blokowanie i wymuszanie podpór. Blokady są przydatne, gdy automatyczne podpory zadowalają Cię, jednak chcesz wyłączyć je w pewnych obszarach. Przy wymuszaniu podpór możesz wybrać tylko konkretne miejsca, które chcesz podeprzeć.

WSPARCIE DLA MSLA I MULTI-MATERIAL

Podczas premiery naszej drukarki 3D Original Prusa SL1, dodaliśmy tryb MSLA (masked SLA) do PrusaSlicer. Z tego, co nam wiadomo, PrusaSlicer jest pierwszym open-source'owym slicerem o tak wielu walorach, pracującym w trybie MSLA. PrusaSlicer wspiera również druk wielomateriałowy w technologii FFF we współpracy z Original Prusa MMU2S.

AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE PROFILI

Testerzy i deweloperzy Prusa Research stale pracują nad zestawami ustawień dla 60+ filamentów i żywic. Regularnie dodajemy nowe profile dla nowych, najbardziej popularnych materiałów. Dostaniesz nowe profile automatycznie, dzięki funkcji automatycznej aktualizacji.

GŁADKA ZMIANA WYSOKOŚCI WARSTWY

Druk 3D był zawsze bitwą pomiędzy jakością a czasem druku. W PrusaSlicer możesz wybrać inną wysokość warstwy dla różnych części modelu. Nasze oprogramowanie bierze wygładzanie warstw na siebie, więc wydruki wyglądają tak dobrze jak to możliwe w najkrótszym możliwym czasie. Sprawdź wideo.

AKTUALIZATOR (FLASHER) FIRMWARE

PrusaSlicer zawiera wbudowany flasher firmware dla drukarek Original Prusa i3. Wystarczy podłączyć drukarkę do komputera przy pomocy przewodu USB i łatwo wgrać nowe firmware przez PrusaSlicer. Nie zapomnij regularnie aktualizować swojej drukarki! 😉

ZMIANA KOLORU

Możesz przygotować wydruki ze zmianą koloru bezpośrednio w PrusaSlicer. Zmiana odbywa się przez komendę "pauza dla zmiany koloru" na warstwach, które zaznaczysz w podglądzie wydruku. Podgląd jest wyświetlany od razu, więc zobaczysz dokładnie jak będzie wyglądał Twój model ze zmianą koloru.

INTEGRACJA Z OCTOPRINT

Dzięki aplikacji OctoPrint jesteś w stanie kontrolować swoją drukarkę przez przeglądarkę internetową. PrusaSlicer wspiera teraz wiele zaawansowanych funkcji OctoPrint, jak kolejka wydruku czy wtyczka "Cancelobject", która pozwala przerwać druk któregoś z wielu modeli na stole.

WIĘCEJ FUNKCJI

  • Łatwe przesuwania, obracanie i skalowanie dzięki specjalnym "uchwytom" i bocznemu menu
  • Lista modeli, kopiuj-wklej, układanie na stole i tworzenie kopii modeli
  • Plik/Zapisz projekt zapisuje plik 3MF, który zawiera modele, ustawienia, modyfikatory i ich parametry
  • Wsparcie dla HiDPI - prawidłowe skalowanie na wyświetlaczach o dużej rozdzielczości
  • Manipulowanie wieloma modelami - zaznaczanie grupowe
  • Przetwarzanie w tle - przeprojektowane, aby funkcjonować bezproblemowo - tylko ustawienia zmienione przez użytkownika będą cięte ponownie
  • Naprawianie modelu przez Netfabb (tylko na Windows)
  • Czyszczenie na wypełnieniu i na modelu w trybie MMU
  • Wsparcie dla rozpuszczalnych warstw łączących podpory z modelem
  • Obsługa w wielu językach: polski, angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, czeski, ukraiński, koreański, chiński (uproszczony)

Trafiłeś/trafiłaś na buga? Daj nam znać na GitHubie lub forum!!