W DRUKOWANYM MODELU BRAKUJE KILKU ELEMENTÓW

W niektórych przypadkach, wydruk może zostać ukończony nawet, jeśli któreś z elementów nie wydrukują się w pełni, ale zazwyczaj spowoduje to niepowodzenie całego procesu. Spróbuj wydrukować któryś z przykładowych modeli, aby sprawdzić, czy problem się powtarza.

Wojownik nie ma całego prawego ramienia a część tarczy jest uszkodzona.

 

dwa główne powody (i trzeci, rzadziej występujący) braku elementów drukowanych modeli i zazwyczaj sprowadzają się one do niewłaściwych ustawień cięcia:

 

a) Brak podpór

W rozdziale 6.5 Cięcie modeli dla SL1 znajdziesz informacje o prawidłowym umieszczeniu modelu i generowaniu podpór. Pamiętaj, że żaden z elementów modelu nie może zaczynać się „w powietrzu” i że drukarka ma pewien próg możliwości drukowania zwisów.

 

Rozwiązanie: Popraw ustawienia podpór w PrusaSlicer, potnij model jeszcze raz i postaraj się wydrukować go ponownie. Jeśli problem nadal występuje, to spróbuj wydrukować model przykładowy, aby sprawdzić, czy to go rozwiąże. Jeśli nie, to problem może leżeć w wyświetlaczu druku lub panelu UV LED. W naszych przewodnikach rozwiązywania problemów na https://help.prusa3d.com znajdziesz więcej informacji.

 

b) Niewłaściwe czasy naświetlania

 

Jeśli ustawisz niewłaściwe czasy naświetlania (szczególnie zbyt krótkie), to żywica nie będzie miała wystarczająco dużo czasu, aby się zestalić, co może skutkować brakiem szczegółów. Upewnij się, że ustawiasz czasy naświetlania odpowiednie dla Twojego wydruku.

 

Rozwiązanie: Upewnij się, że czasy naświetlania są zgodne z zalecanymi dla wybranej przez Ciebie żywicy.

 

c) Awaria sprzętowa

 

Inną możliwością (rzadziej występującą) jest wada Twojego wyświetlacza druku lub panelu UV LED, co może powodować nieprawidłowe wyświetlanie maski lub utwardzanie światłem UV tylko części modelu. Przeczytaj sekcję Rozwiązywanie Problemów Sprzętowych (Hardware Troubleshooting) na https://help.prusa3d.com , aby dowiedzieć się, jak zdiagnozować wady wyświetlacza druku i panelu UV LED.