Original Prusa SL1S SPEED

Przedstawiamy naszą superszybką drukarkę 3D SLA z wyświetlaczem monochromatycznym!

1,4 sekundy na warstwę | 127×80×150 mm przestrzeni roboczej | monochromatyczny ekran LCD 5.96" | niskie koszty eksploatacji | obsługa żywic innych producentów

Skorzystaj z promocji kupując komplet!

Możesz kupić drukarkę 3D Original Prusa SL1S 3D z wszechstronnym urządzeniem do obróbki wydruków nazwanym Curing and Washing Machine (CW1S) w obniżonej cenie. CW1S zajmie się myciem, suszeniem oraz utwardzaniem Twoich wydruków 3D w przeciągu 10 minut. Oprócz tego może również podgrzewać żywicę do optymalnej temperatury!

Co nowego?

Przedstawiamy Original Prusa SL1S SPEED! W porównaniu do SL1, nowa SL1S oferuje znaczną poprawę jakości wydruków, o 25% większą przestrzeń roboczą i do trzech razy krótsze czasy drukowania dzięki możliwości naświetlenia warstwy w zaledwie 1,4 sekundy (niska warstwa, transparentna żywica). Krótkie czasy naświetlania w połączeniu z mechanizmem przechylania zbiornika pozwalają wydrukować model o wysokości do 150 mm w 2 godziny.

SL1S jest idealnym wyborem do szybkiego wytwarzania niezwykle precyzyjnych wydruków 3D! Nie ważne, czy chcesz produkować szczegółowe figurki, zaprojektować prototyp czy potrzebujesz niezawodnego narzędzia do swojego warsztatu lub laboratorium, SL1S oferuje wybitne rezultaty we wszystkich obszarach jej zastosowania. Dajemy Ci również możliwość aktualizacji Twojej SL1 do nowszej wersji.

Przeczytaj premierowy artykuł!

Znacznie poprawiona jakość wydruków

SL1S jest wyposażona w nowy wyświetlacz monochromatyczny LCD o przekątnej 5,96" i rozdzielczości fizycznej 2560×1620p. całkowicie przeprojektowaną optyką i nowym wyświetlaczem monochromatycznym, SL1S oferuje znaczną poprawę jakości wydruków w porównaniu do poprzedniego modelu.

Trzy razy szybsza

Dzięki opracowanej przez nas optyce i całkowicie przeprojektowanemu panelowi UV, SL1S może naświetlać warstwy w czasie 1,6 sekundy przy standardowej nieprzejrzystej żywicy 405 nm. Jest to szczególnie przydatne podczas produkcji małoseryjnej oraz prototypowania - możesz wydrukować więcej w krótszym czasie.

Większa przestrzeń robocza

SL1S ma przestrzeń roboczą większą o 25% w porównaniu do SL1. Największy model mieszczący się w przestrzeni roboczej o wymiarach 127×80×150 mm można wydrukować w czasie poniżej 4 godzin (z warstwami o wysokości 0,05 mm) lub w 2 godziny z warstwami o wysokości 0,1 mm. Jest to możliwe również dzięki dwa razy krótszym czasom tiltu w porównaniu do SL1.

PORÓWNANIE PRĘDKOŚCI SL1S

Porównanie jakości wydruków SL1 vs SL1S

GŁÓWNE CECHY

Szukasz dobrze zbudowanej, wysokiej jakości, superszybkiej drukarki 3d o niskich kosztach eksploatacji i ze wsparciem technicznym 24/7?

WYSOKA PRĘDKOŚC DRUKOWANIA, NIESAMOWITA SZCZEGÓŁOWOŚĆ

Dzięki wyposażeniu w monochromatyczny wyświetlacz LCD 5,96" o wysokiej rozdzielczości (2560×1620p) i zaprojektowanemu od nowa układowi optycznemu z czterokrotnie mocniejszym panelem UV LED, SL1S wytwarza jeszcze bardziej szczegółowe wydruki 3D. Jest w stanie naświetlić warstwę popularnej żywicy 405 nm w zaledwie 1,6 sekundy. Niskie czasy naświetlania pozwalają również na łatwiejszą obsługę zaawansowanych materiałów.

WYSOKA JAKOŚĆ I SZTYWNA RAMA

Zbudowaliśmy drukarkę 3D Original Prusa SL1S na sztywnej i trwałej aluminiowej ramie, która minimalizuje wibracje i zapewnia najlepszą możliwą wydajność nawet podczas drukowania najmniejszych i najbardziej szczegółowych kształtów. SL1S zawiera szybkozłącze, które zachowuje stan kalibracji osi Z.

DLA POCZĄTKUJĄCYCH I PROFESJONALISTÓW

SL1S to coś więcej niż tylko urządzenie do wytwarzania figurek i miniaturek. Dzięki jakości druku na poziomie profesjonalnym, dokładnej dokumentacji, niskim kosztom eksploatacji i wsparciu technicznemu 24/7, SL1S jest idealnym wyborem zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Poprzedni model, SL1, znalazł już swoje miejsce w szpitalach i różnych gałęziach przemysłu.

PEŁNE WSPARCIE W PRUSASLICER Z PRZETESTOWANYMI USTAWIENIAMI DLA SZEROKIEJ GAMY ŻYWIC

SL1S jest w pełni wspierana przez najnowsze wersje PrusaSlicer, naszego własnego, regularnie aktualizowanego oprogramowania do cięcia modeli na warstwy. Skorzystaj z drążenia, automatycznego generowania podpór, łatwej manipulacji obiektami i wielu innych narzędzi. PrusaSlicer zawiera również przetestowane przez nas profile dla dziesiątek żywic.

STEROWANIE DOTYKOWE, FUNKCJE SIECIOWE I WIĘCEJ

Przesyłaj pliki do druku przez sieć i korzystaj z aktualizacji firmware OTA. SL1S jest wyposażona w nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają drukowanie oraz są bezpieczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu niż kiedykolwiek. Asystent wyświetlany na ekranie poprowadzi Cię przez cały proces. Wszystko będzie gotowe do drukowania w mgnieniu oka!

OPEN SOURCE Z OBSŁUGĄ ŻYWIC INNYCH PRODUCENTÓW

Podobnie jak wszystkie drukarki 3D Original Prusa i3, SL1S również ma całkowicie otwarte źródło! Oznacza to (spośród innych cech), że jest w pełni gotowa na obsługę żywic innych producentów (405 nm). Nie ma drogich zbiorników, żywic czy specjalnych folii FEP! Możesz kupować materiały do drukarki gdzie tylko chcesz.

Gdzie używana jest SL1/S?

aq_block_40
aq_block_41
aq_block_42
aq_block_43

Instytut Medycyny Eksperymentalnej (IKEM)

Instytut Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej (IKEM) w Pradze skupia się na najnowszych procedurach medycznych. W 2018 roku, aby uprościć operacje, lekarze z IKEM zdecydowali się przetestować projekt z drukiem 3D w procesie transplantacji organów. Użyto technologii FDM i SLA.

NEU3D Laboratories

Laboratoria Neu3D w Nikozji na Cyprze działają pod skrzydłami Centrum Medycznego Badań Eksperymentalnych Uniwersytetu Near East. Instytut używa druku 3D do przyspieszania rozwoju metod operacyjnych. SL1 jest używana do drukowania modeli elastycznych bronchoskopów.

Asana Dental

Asana Dental używa specjalnego systemu ssawek zaprojektowanego przez Dr Vita Paymę oraz Lukasa Pekarka. System jest drukowany na SL1 i pomaga stomatologom obniżać zagrożenie podczas pandemii Covid-19 przez eliminację potencjalnie groźnego aerozolu.

PLASMO - modele plastikowe

Profesjonalne miniaturki tworzone przez Davida Dameka są wspaniałymi kreacjami ich odpowiedników z realnego świata. Niezwykła szczegółowość i wysoka jakość wydruków to absolutna konieczność. "Drukowanie na SL1 znacznie ułatwiło moją pracę i otworzyło drzwi do nieograniczonej kreatywności", mówi Damek.

Recenzje/filmy o SL1/S

MAKE US QUICK LOOK

Caleb z MAKE: magazine przyjrzał się naszym Original Prusa SL1 i CW1. Zamiast zwykłej recenzji stara się odpowiedzieć na proste pytanie: "Dlaczego warto kupić coś innego niż najtańszą z najtańszych drukarek 3D SLA?"

CHIP (DE) - RECENZJA

"Drukarka 3D Original Prusa SL1 od Prusa Research oferuje czystą jakość druku i jest idealna do delikatnych modeli. Przekonuje również ergonomią i jakością wykonania a koszty druku są na dobrym poziomie."

TECH LEGEND - RECENZJA

"Original Prusa SL1 jest prawdziwą drukarką typu plug-and-play. (...) Cały proces drukowania jest łatwy i bezproblemowy, co jest ogromną różnicą w stosunku do typowych drukarek SLA, które wymagają mnóstwa ręcznego ustawiania. SL1 po prostu działa.”

TECHRADAR.COM - RECENZJA

"Original PRUSA SL1 jest niezwykłą drukarką, nie tylko ze względu na cenę, ale również użyteczność i jakość. Jeśli jesteś jubilerem, wysokiej klasy projektantem, potrzebujesz prototypu lub jesteś dentystą, to SL1 jest świetnym rozwiązaniem.”

ORIGINAL PRUSA CURING AND WASHING MACHINE

CURING AND WASHING MACHINE jest urządzeniem do obróbki wydruków 3D z żywic.

Wydruki z płynnych żywic należy umyć w alkoholu izopropylowym (aby wypłukać płynne resztki materiału) i utwardzić w świetle ultrafioletowym, aby nadać ich powierzchni odpowiednich właściwości.

CURING AND WASHING MACHINE jest urządzeniem 4 w 1, co sprawia, że długi i dość brudzący proces staje się przyjemnością. Może nawet podgrzewać żywicę do optymalnej temperatury.Kup za $749 lub $599 przy zamówieniu w komplecie z drukarką!

Mycie

Zanurz wydruk w alkoholu izopropylowym i pozwól magnetycznemu mieszadełku umyć go, wypłukując wszelkie pozostałości żywicy. Mycie przy pomocy mieszadełka jest bezpieczniejsze dla wydruków z drobnymi detalami.

Suszenie / podgrzewanie

Po umyciu wydruku wyciągnij zbiornik z alkoholem izopropylowym i połóż model na platformie obrotowej. CW1S wysuszy powierzchnię przy pomocy ciepłego powietrza, usuwając resztki alkoholu izopropylowego. Tryb ten można wykorzystać do podgrzewania żywicy.

Utwardzanie

Dla osiągnięcia optymalnych właściwości powierzchni, wydruki w technologii SLA należy utwardzić światłem ultrafioletowym. Tym również w bezpieczny sposób zajmie się CW1S, a zajmie jej to zaledwie kilka minut.

FFF/FDM vs SLA

Drukarka FFF
Original Prusa i3

Drukuje trójwymiarowe obiekty przez wytłaczanie stopionego plastiku, kompatybilna z materiałami takimi jak PLA, PETG, ABS, filamenty elastyczne i wiele więcej
Wysokość warstwy: 0,05 mm - 0,15 mm

Wymiary obszaru roboczego: 25 x 21 x 21 cm (9,84 x 8,3 x 8,3 cala)
Odpowiednia do: prototypowania, drukowania zabawek, modeli zdalnie sterowanych i części mechanicznych
Obróbka: możliwa w zależności od materiału - szlifowanie, klejenie, malowanie

Drukarka SLA
Original Prusa SL1S

  Używa światła UV o odpowiednim wzorze do utwardzania warstw żywicy. Polimery światłoczułe są utwardzane warstwa po warstwie, aby stworzyć docelowy przedmiot
  Minimalna wysokość warstwy: 0,01 mm; zalecana wysokość warstwy: 0,025 - 0,1 mm
  Obszar roboczy: 120 × 68 × 150 mm (4,7 × 2,6 × 5,9 cala)
  Odpowiednia do: prototypowania, biżuterii, modeli artystycznych, medycyny (np. do form odlewniczych w stomatologii)
  Obróbka: łatwa, modele można kleić, szlifować i malować

Pełna specyfikacja

Parametry techniczne

System SLA   LCD i panel UV LED (MSLA)
Rodzaj wyświetlacza   Monochromatyczny LCD z wysokowydajnym systemem soczewek
Rozdzielczość LCD   5,96", 2560×1620p
Trwałość LCD / gwarancja   2000 godzin
Wymiary obszaru roboczego   127×80×150 mm
Czas naświetlania warstwy   1,4 - 2,5 sekundy w zależności od materiału i wysokości warstwy
Czas tiltu   3 sekundy
Obsługiwane wysokości warstw   0.025-0.1 mm
Minimalna wysokość warstwy
 
  0.01 mm
Obsługiwane materiały   Płynne żywice światłoczułe UV (405nm), obsługa materiałów wymagających długiego naświetlania
Łączność   USB, Wi-Fi, LAN

Lista funkcji

 • Platforma robocza na szybkozłączu - utrzymuje stan kalibracji. Nie ma potrzeby ponownej kalibracji drukarki po wyciągnięciu platformy.
 • Asystent konfiguracji do szybkiego i łatwego ustawienia parametrów po uruchomieniu
 • Ruchomy, przechylany zbiornik - zapobiega przesunięciom warstw, miesza żywicę, umożliwia szybsze drukowanie, poprawia niezawodność
 • Zbiornik na żywicę z łatwo dostępną folią FEP - łatwa i tania wymiana, niskie koszty eksploatacji
 • Cicha praca dzięki sterownikom Trinamic (funkcja automatycznego bazowania)
 • Zaawansowany układ chłodzenia LCD poprawia wydajność i wydłuża trwałość komponentów
 • Tylny wentylator z filtrem węglowym dla zminimalizowania wydzielania zapachu
 • Zabezpieczenia: czujnik poziomu żywicy, zbiornik zabezpieczający pod mechanizmem tiltu chroniący wewnętrzne komponenty przed niewielkim rozlaniem żywicy
 • Rozbudowany interfejs sieciowy: steruj drukarką przez przeglądarkę internetową

Kup teraz!

Chcesz o coś zapytać? Możesz pytać o co chcesz! 😉  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.