Nasze wielokrotnie nagradzane drukarki 3D w technologii FDM zyskały uznanie na całym świecie.

Nadszedł czas zrobić to samo z technologią SLA!

Przedstawiamy drukarkę 3D Original Prusa SL1, która bazuje na technologii druku MSLA. W przeciwieństwie do linii drukarek Original Prusa i3, ta drukarka używa panelu LCD o wysokiej rozdzielczości i lampy LED UV do utwardzania warstw żywicy aby osiągnąć niespotykany poziom szczegółowości.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

NIESAMOWITA DOKŁADNOŚĆ DRUKU

SL1 używa ekranu LCD o przekątnej 5.5" i wysokiej rozdzielczości oraz cichych sterowników Trinamic, dzięki czemu jest w stanie osiągnąć minimalną wysokość warstwy równą 0.01 mm. Drukując z zalecaną wysokością warstwy 0.025-0.1 mm i objętości roboczej o wymiarach 120 x 68 x 150 mm, możesz tworzyć modele dokładniejsze niż kiedykolwiek.

ŁATWA W UŻYCIU I NIEZAWODNA

Zbudowana na solidnej ramie aluminiowej z osobnym korpusem, SL1 zapewnia wysoką niezawodność pracy. Wyjmowany oraz pochylany zbiornik na żywicę z folią FEP zapobiega przesunięciom warstw i miesza żywicę. Dzięki funkcji automatycznej kalibracji, wystarczy skalibrować drukarkę tylko raz.

OPEN SOURCE WITH SUPPORT FOR 3RD PARTY RESINS

Tak samo, jak drukarki 3D Original Prusa i3, również SL1 ma całkowicie otwarte źródło! To oznacza m.in. pełną obsługę żywic innych producentów (405nm) - nie ma tu zablokowanych zbiorników, żywic czy folii FEP! Możesz kupić materiały do swojej drukarki gdzie tylko zechcesz.

NISKIE KOSZTY UTRZYMANIA I ZAAWANSOWANE ZABEZPIECZENIA

SL1 jest kompatybilna z żywicami innych producentów. Elastyczna folia FEP pokrywająca dno zbiornika na żywicę może zostać wymieniona a zajmuje to tylko chwilę i zrobisz to z łatwością. Dzięki wielu funkcjom zabezpieczającym, takim jak czujnik poziomu żywicy, Power Panic, wyciąg oparów czy membrana zabezpieczająca elektronikę, SL1 jest doskonałym wyborem dla nowego użytkownika.

MNÓSTWO INTELIGENTNYCH ROZWIĄZAŃ I MOŻLIWOŚCI KOMUNIKACJI

Kontroluj drukarkę przy użyciu kolorowego panelu dotykowego LCD lub przez przeglądarkę internetową dzięki łączności przez Wi-fi i LAN. Cięcie modeli na warstwy jest również bardzo łatwe - SL1 jest w pełni kompatybilna z naszym oprogramowaniem PrusaSlicer. Wydrukowane modele mogą być umyte i utwardzone w naszej Curing and Washing machine (sprzedawana osobno)

TOUCH CONTROLS, NETWORK FEATURES AND MUCH MORE!

Przesyłaj pliki do druku przez sieć, sprawdzaj stan drukarki na swoim smartfonie i aktualizuj firmware przez sieć (OTA). W SL1 są upakowane nowoczesne technologie, które sprawiają, że druk 3D jest łatwiejszy, bezpieczniejszy i wygodniejszy niż kiedykolwiek. Asystent ekranowy poprowadzi Cię przez proces konfiguracji, aby móc rozpocząć drukowanie w mgnieniu oka!

Recenze Original Prusa SL1

RECENZJA MAKE US

Caleb z MAKE: magazine przyjrzał się naszym Original Prusa SL1 i CW1. Zamiast zwykłej recenzji stara się odpowiedzieć na proste pytanie: "Dlaczego kupić coś innego nić najtańszą z najtańszych drukarek 3D SLA?"

RECENZJA CHIP (DE)

"Drukarka 3D Original Prusa SL1 od Prusa Research oferuje czystą jakość druku i jest idealna do delikatnych modeli. Przekonuje również ergonomią i jakością wykonania a koszty druku są na dobrym poziomie."

RECENZJATECH LEGEND

"Original Prusa SL1 jest prawdziwą drukarką typu plug-and-play. (...) Cały proces drukowania jest łatwy i bezproblemowy, co jest ogromną różnicą w stosunku do typowych drukarek SLA, które wymagają mnóstwa ręcznego ustawiania. SL1 po prostu działa.”

RECENZJATECHRADAR.COM

"Original PRUSA SL1 jest niezwykłą drukarką, nie tylko ze względu na cenę, ale również użyteczność i jakość. Jeśli jesteś jubilerem, wysokiej klasy projektantem, potrzebujesz prototypu lub jesteś dentystą, to SL1 jest świetnym rozwiązaniem.”

ORIGINAL PRUSA CURING AND WASHING MACHINE

ORIGINAL PRUSA CURING AND WASHING MACHINE jest oddzielnym akcesorium dla drukarki 3D Original Prusa SL1.

Po wydruku modelu z żywicy wysoce zalecane jest jego umycie w alkoholu izopropylowym i utwardzenie światłem ultrafioletowym.

CURING AND WASHING MACHINE jest urządzeniem 2-w-1, które przejmuje obydwa te zadania. Potrafi ono również automatycznie wybrać odpowiedni tryb.

Umieść w maszynie zbiornik z alkoholem izopropylowym, włóż do środka wydrukowany model a magnetyczny wirnik wymiesza izopropanol i umyje wydruk. Natomiast po wyjęciu wanienki z alkoholem i włożeniu samego modelu, maszyna zacznie utwardzanie go przy pomocy światła ultrafioletowego.
Zamówienie w sklepie internetowym

FFF/FDM vs SLA

Drukarka FDM
Original Prusa i3

Drukuje nakładając na siebie warstwy roztopionego plastiku, współpracuje z materiałami takimi jak PLA, PETG, ABS, filamenty elastyczne i wiele innych
Wysokość warstwy 0.05 mm - 0.15 mm

Maksymalna objętość robocza 25 x 21 x 21 cm (9.84 x 8.3 x 8.3 cala)
Świetna do: prototypowania, drukowania zabawek, modeli zdalnie sterowanych i części mechanicznych
Obróbka wydruków: możliwa, zależy od rodzaju użytego materiału - szlifowanie, klejenie, malowanie

Drukarka SLA
Original Prusa SL1

  Używa światła ultrafioletowego do utwardzania warstw żywicy. Fotopolimery są utwardzane warstwa po warstwie aby stworzyć zadany kształt.
  Minimalna wysokość warstwy: 0.01 mm, zalecana: 0.025 - 0.1 mm
  Masymalna objętość robocza: 120 × 68 × 150 mm (4.7 × 2.6 × 5.9 cala)
  Świetna do: prototypowania, drukowania biżuterii, modeli artystycznych, używana również w medycynie (np. do tworzenia form stomatologicznych)
  Obróbka wydruków: łatwa, modele mogą być klejone, szlifowane i malowane

Kompletna specyfikacja

Parametry techniczne

System SLA LCD i LED UV
Obsługiwane materiały Fotopolimery utwardzane światłem ultrafioletowym, system otwarty na materiały innych producentów
Wymiary drukarki 3D 15.7×9.3×8.8 cala / 400 × 237 × 225 mm
Rozmiary objętości roboczego 4.7×2.6×5.9 cala / 120 × 68 × 150 mm
Wyświetlacz LCD 5.5’’, 2560x1440p, 0.047mm/px
Wysokość warstwy 0.025–0.1 mm (możliwość drukowania ze zmienną wysokością warstwy)
Minimalna wysokość warstwy 0.01 mm
Łączność USB, Wi-Fi, LAN, obsługa przez panel dotykowy LCD
Prędkość 6 sekund na warstwę, niezależnie od powierzchni warstwy

Najważniejsze cechy


 • Jednorazowa, automatyczna kalibracja z szybkim zwalnianiem platformy roboczej
 • Ruchomy, pochylany zbiornik - zapobiega przesuwaniu warstw, miesza żywicę, umożliwia szybszy druk
 • Zbiornik na żywicę z dnem pokrytym elastyczną folią FEP - łatwa i tania wymiana
 • Cicha praca dzięki sterownikom Trinamic z funkcją automatycznego zerowania
 • Zaawansowany system chłodzenia LCD zwiększa wydajność i wydłuża żywotność komponentów wewnętrznych
 • Zabezpieczenia: Power Panic, membrana ochronna osłaniająca elektronikę, czujnik poziomu żywicy, wyciąg oparów
 • Funkcje inteligentne i łączność: ekran dotykowy LCD, USB, Wi-Fi, LAN, monitorowanie online przez przeglądarkę, oprogramowanie PrusaSlicer
 • Maszyna do utwardzania i czyszczenia wydruków (sprzedawana osobno) • Zestaw do zamówienia

  Zamów gotowa drukarka

Chcesz nas o coś zapytać? Możesz zapytać o wszystko! 😉  Strona jest chroniona przez reCAPTCHA a zastosowanie mają Polityka Prywatności Google i Warunki Użytkowania.