aq_block_1

O produkcie

Dodatek Multi Material Upgrade 2S jest drugą generacją naszego wyjątkowego dodatku umożliwiającego Twojej drukarce 3D używanie do pięciu materiałów podczas jednego wydruku.

Zestaw aktualizacji MMU2S zawiera jednostkę MMU2 + aktualizację do MK3S / MK2.5S + bufor filamentu.

Porównując do MMU 1 (pierwszej generacji dodatku Multi Material Upgrade),
MMU2S przeszła kompletną rewizję, co w rezultacie pozwoliło nam stworzyć prostsze i bardziej niezawodne rozwiązanie. Liczba filamentów możliwych do użycia podczas jednego wydruku wzrosła do pięciu, co umożliwia drukowanie jeszcze bardziej skomplikowanych i kolorowych modeli.

MMU2S zawiera nowy korpus oraz nowy mechanizm ładowania filamentu. Zamiast poprzednio używanego systemu Bowden, nowy model jest oparty na mechanizmie typu direct i jednej rurce teflonowej prowadzącej wybrany filament do ekstrudera. Ruchoma głowica wybieraka jest wyposażona w czujnik filamentu F.I.N.D.A i wbudowane ostrze, które zapobiega blokadom filamentu.

Aby wykorzystać pełen potencjał MMU2S, zalecamy użycie najnowszej wersji naszego oprogramowania PrusaSlicer, który został rozbudowany o nowe funkcje, jak np. ulepszona wieża czyszcząca, czyszczenie na wypełnieniu i czyszczenie na modelu.

aq_block_5

Przedstawiamy MMU 2/S

Jak działa MMUS 2/S?

Główne cechy

Zaprojektowana od podstaw

MMU2S0 ma zupełnie nowy korpus z obracającym się bębnem łożysk dociskowych i pojedynczym silnikiem ekstrudera. Załaduj do 5 filamentów a ich automatycznym podawaniem do ekstrudera i rozładowywaniem zajmie się głowica wybieraka z ostrzem do przycinania filamentu.

Do pięciu materiałów podczas jednego wydruku

Druga generacja naszego dodatku Multi Material Upgrade wspiera druk do 5 filamentów w tym samym czasie. Poza najpopularniejszymi materiałami takimi jak ABS, PETG i PLA, MMU2S działa świetnie również z materiałami do podpór rozpuszczalnych (BVOH lub PVA).

System bezpośredni (direct) zamiast Bowdena

Zastąpiliśmy system Bowdena z poprzedniej generacji napędem bezpośrednim. Ta zmiana spowodowała znaczny wzrost niezawodności ładowania filamentu oraz spadek podatności na blokowanie się materiału.
 
 

Czujnik filamentu F.I.N.D.A

Poznaj F.I.N.D.A! W istocie jest to odpowiednio przygotowana sonda P.I.N.D.A, która teraz służy jako czujnik filamentu. Jej zasada działania jest mechaniczna - filament przesuwa stalową kulkę a F.I.N.D.A wykrywa jej obecność.

Czyszczenie na wypełnieniu / na modelu

Nasze oprogramowanie do cięcia PrusaSlicer w pełni wspiera wszystkie funkcje MMU2S wraz z zestawem przydatnych funkcji, takich jak ulepszona wieża czyszcząca, czyszczenie na wypełnieniu czy czyszczenie na modelu. Funkcje te pozwalają oszczędzać czas i filament.

Zawiera bufor filamentu

MMU2S jest dostarczany z buforem filamentu - urządzeniem zaprojektowanym, aby zapobiegać plątaniu się filamentu podczas procesu ładowania / rozładowania. Bufor daje Ci większą swobodę rozmieszczenia pięciu szpul filamentu oraz pozwala oszczędzać miejsce na biurku.

Pełna lista funkcji

Cechy Multi Material 2S

Informacje o kompatybilności

 • Korpus zaprojektowany od podstaw: prostsza konstrukcja i większa niezawodność
 • Możliwość użycia do pięciu filamentów podczas jednego wydruku
 • Poprzedni system Bowden został zastąpiony mechanizmem bezpośrednim (direct) z tylko jedną rurką teflonową prowadzącą filament do ekstrudera
 • Mniejsza wrażliwość na filamenty o niższej jakości
 • Druga generacja elektroniki sterującej ze sterownikami Trinamic
 • Czujnik filamentu F.I.N.D.A.
 • Ruchoma głowica wybieraka zostrzem do przycinania filamentu
 • Wykrywanie zaniku napięcia w wznawianie wydruku
 • Nowe funkcje oprogramowania: Ulepszona wieża czyszcząca, czyszczenie na wypełnieniu, czyszczenie na modelu i wiele innych
 • Działa w dwóch trybach w trybie Multi-Material oraz Pojedynczym (w trybie pojedynczym działa tak samo jak MK3/MK2.5))
 • Dołączony bufor filamentu zapobiega plątaniu się filamentu podczas ładowania i rozładowania

Kompatybilna z drukarkami:

 • Original Prusa i3 MK3S
 • Original Prusa i3 MK2.5S

WAŻNA INFORMACJA: ELEMENTY AKTUALIZACJI DO MK3S I MK2.5S SĄ DOŁĄCZONE DO ZESTAWU MMU2S!
Kompatybilna z materiałami:

 • PLA
 • ABS
 • PETG
 • Materiały rozpuszczalne (BVOH, PVA)

Skontaktuj się z nami!

Chcesz o coś zapytać? Pytaj śmiało! 🙂  This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.