The Original Prusa i3 MK3S jest "Najlepszą Drukarką 3D" wg All3DP.com i MAKE: Magazine, gdzie MK3S dostała również nagrodę "Editor's Choice" ("Wybór redakcji") za najwyżej ocenianą drukarkę 3D w "2019 Digital Fabrication Guide". MK3S zawiera przebudowany ekstruder, wiele czujników i mnóstwo inteligentnych funkcji. Plus nowy, magnetyczny stół MK52 ze zdejmowanymi płytami ze stali sprężynowej z powierzchnią PEI. Dziesiątki różnych usprawnień i ulepszeń zwiększają niezawodność i łatwość użycia.

Funkcjonalność MK3S+ może być dodatkowo rozbudowana o nasz wyjątkowy dodatek Multi-Material Upgrade 2.0 do drukowania przy użyciu do 5 materiałów podczas jednego wydruku.

Z CZEGO JESTEŚMY DUMNI...

Najważniejsze cechy Original Prusa i3 MK3S+

ZDEJMOWANA PŁYTA GRZANEGO STOŁU

Alt Text

Nowy, magnetyczny stół podgrzewany MK52 współpracuje z płytami ze stali sprężynowej z powierzchnią PEI. Masz do wyboru dwa warianty powierzchni - gładką naklejkę PEI i napylane proszkowo PEI teksturowane. Więcej o płytach dowiesz się pod linkiem this article (tylko w j. angielskim).

STABILNA RAMA

Alt Text

Wraz z MK3S+ przedstawiamy przeprojektowaną ramę osi Y z aluminium. Gwarantuje ona sztywność porównywalną z niektórymi innymi drukarkami jednocześnie zapewniając smukły wygląd naszej ramy frezowanej z Duralu. Dodaliśmy również 10 mm w osi Z, ustalając jej wysokość na 210 mm.

CICHSZY I SZYBSZY DRUK

Alt Text

Dzięki sterownikom Trinamic 2130 oraz wentylatorowi Noctua, MK3S jest niemal bezgłośna nie tylko w trybie cichym ale również w trybie normalnej pracy jest cichsza od 99% procent drukarek dostępnych na rynku. Zwiększyliśmy również prędkość druku w trybie normalnym - teraz możesz osiągnąć nawet prędkość wyższą niż 200 mm/s!

FUNKCJA POWER PANIC

Alt Text

Czy zdarzyło Ci się wypiąć kabel zasilający tracąc 20-godzinny wydruk? MK3S+ do tego nie dopuści! Drukarka potrafi wznowić wydruk po całkowitej utracie zasilania. Specjalny czujnik wykrywa przerwanie zasilania i natychmiast wyłącza grzanie stołu oraz ekstrudera.

CZUJNIK FILAMENTU

Alt Text

Z MK3S+ wprowadzamy zaprojektowany od nowa ekstruder z nowym czujnikiem filamentu. Nowy czujnik używa sensora optycznego, który jest wyzwalany przez prostą mechaniczną dźwignię. Optyczne właściwości filamentu nie mają więc dla niego znaczenia (filament mógłby być nawet zupełnie przezroczysty) i nie zużyje się on mechanicznie.

ZAPOBIEGANIE PRZESUNIĘCIU WARSTW

Alt Text

Nasza nowa płyta główna EINSY RAMBo ze sterownikami Trinamic nie tylko sprawia, że MK3S jest niemal bezgłośna, ale potrafi także wykrywać zgubione kroki i przesunięcia warstw. Jest to ogromny krok w kierunku niezawodności drukarki oraz komfortu jej użytkowania. Możesz pożegnać nieudane wydruki!

EKSTRUDER BONDTECH

Alt Text

Ekstruder (inaczej wytłaczarka) został ulepszony do wersji Bondtech z kołami zębatymi. Pozwala on zwiększyć siłę wytłaczania filamentu przez chwytanie go z dwóch stron co przekłada się również na zwiększenie niezawodności drukarki, zwłaszcza podczas druku elastcznych materiałów. Oprócz tego wydruk jest teraz chłodzony z dwóch stron, zwiększając wydajność i jakość przy zwisach.

SONDA SuperPINDA

Alt Text

MK3S+ ma 2 termistory (czujniki temperatury). Pierwszy mierzy temperaturę otoczenia elektroniki, pozwalając wykrywać uszkodzenia płyty głównej. Drugi jest wbudowany w nową sondę SuperPINDA. Pierwsza warstwa będzie więc zawsze idealnie położona!

DYSZA E3D E6

Alt Text

E3D V6 jest wiodącym na rynku hotendem typu all-metal dobrze znanym ze swojej wydajności w druku w wysokich temperaturach. MK3S+ używa customowego łącznika opracowanego wspólnie z E3D. Dowiódł on swojej niezawodności w naszej Multi Material upgrade i wciąż dostarcza wysokiej wydajności w zaskakująco małej obudowie.

Dowiedz się więcej o funkcjach naszej nowej Original Prusa i3 MK3S w artykule pod linkiem PrusaPrinters.org

Obejrzyj film z oficjalnej prezentacji!

PRUSA I3 DLA FIRM
ZŁOŻONA I SKALIBROWANA

 • Złożona, skalibrowana i przetestowana z kompletną gwarancją
 • 10% rabatu na zamówienia na kolejne drukarki i filamenty
 • Najwyższej jakości wsparcie przez email i forum
 • Konsultacja oparta na Państwa zapotrzebowaniu

ZESTAW PRUSA I3
DLA ENTUZJASTÓW

 • Gwarancja jedynie na części
 • 5% rabatu na kolejne zamówienia filamentu
 • Tylko wsparcie przez nasze forum
 • Najlepsze instrukcje montażu sprawdzone przez tysiące użytkowników
ZAMÓW W NASZYM E-SKLEPIE

Nie wahaj się skontaktować z nami aby przedyskutować Twoje potrzeby 😉

CO INTERNET TWIERDZI O MK3/S/+

RECENZJA HACKSPACE UK

"Możesz "zajrzeć pod maskę" i pogrzebać przy tym lub tamtym, ale nie musisz. MK3S jest drukarką, która "po prostu działa" w rękach początkującego ale jednocześnie jest potężnym narzędziem do zaawansowanych zadań. 10/10”

RECENZJA CHIP (DE)

"Jak pokazuje test, Original Prusa i3 MK3S od Prusa Research wiele potrafi. Jest dobrze wykonana, ma mnóstwo świetnych funkcji, a koszty drukowania są bardzo niskie. Szczególnie jakość druku jest doskonała.”

FORBES: Najlepsze Drukarki 3D 2019

"Projektanci, którzy opierają swoje zarobki na druku 3D używają drukarek Prusa, aby stale otrzymywać wysokojakościowe rezultaty. Te zestawy składają się z profesjonalnie dobranych części z najnowszymi nowinkami technologicznymi.”

Recencja MK3S na All3DP

"Przetestowaliśmy ją na domyślnych ustawieniach i okazała się niezwykle efektywna. Jakość druku jest na prawdę wyjątkowa, do tego jest maszyną łatwą w obsłudze.”

Recenzja TechRadar

"Jeśli szukasz swojej pierwszej drukarki 3D, lubisz majsterkować lub prowadzisz biznes i chcesz mieć niezawodną maszynę, to nie szukaj niczego poza Original Prusa i3 MK3S. ”

Recenzja Windows Central

"Ekipa Prusa Research dokonała czegoś specjalnego z MK3. Jeśli chcesz mieć tylko jedną drukarkę, to niech to będzie ta. Oczywiście, jak już ją kupisz to będziesz chcieć ich więcej, co jest totalnie w porządku.”

RECENZJA 3D MAKER NOOB

"Krótko. Czego w tej drukarce nie lubię? Gumowych nóżek. Co lubię. Absolutnie wszystko inne!"

RECENZJA ALL3DP

"Używanie tej drukarki 3D było przyjemne i edukujące. (...) Całkowicie i z pełnym przekonaniem polecamy Original Prusa i3 MK3 ."

"RZUT OKA" MAKE: MAGAZINE

"Ma wiele na prawdę ekscytujących funkcji, za którymi będzie podążał rynek."

RECENZJA MK3 THOMASA SANLADERERA

"MK3 - gorąco polecam. Nie mogę się doczekać aż wszystko, co ta drukarka potrafi stanie się ogólnym standardem."

RECENZJA GREATSCOTT!

"Kombinacja nowych, użytecznych funkcji wraz z niezawodnością i jakością wydruków sprawia, że jeste to drukarka 3d oferująca rewelacyjny stosunek ceny do jakości, zwłaszcza w formie zestawu."

3D PRINTING NERD - UNBOXING MK3 / DRUK 3D / PIERWSZE WRAŻENIA

"Josef Prusa i Prusa Research przysłali mi w pełni złożoną drukarkę 3D Prusa i3 MK3 dla testów i pokazania na kanale."

PEŁNA LISTA FUNKCJI

NOWE FUNKCJE

FUNKCJE PODSTAWOWE

 • Zdejmowana, magnetyczna powierzchnia druku z PEI.
 • Zupełnie nowa płyta główna EINSY RAMBo
 • Ciche sterowniki Trinamic z 256-krokami
 • Szybsze drukowanie: 200+ mm/s
 • Zerowanie osi X i Y bez czujników
 • Zwiększona sztywność ramy z wytłaczanego aluminium
 • Wykrywanie zaniku prądu oraz wznawianie pracy
 • Lepsze, dwustronne chłodzenie wydruku
 • Opcjonalne WiFi z interfejsem Octoprint
 • Ekstruder Bondtech z kołami zębatymi - filament jest trzymany z dwóch stron
 • IRczyjnik filamentu
 • Automatyczne ładowanie filamentu gdy jego końcówka zostanie wykryta
 • Zarówno wentylator chłodzący wydruk jak i ekstruder mają czujniki obrotów. Gdy wentylator ekstrudera się zatrzyma, drukarka zatrzyma wydruk żeby uniknąć uszkodzenia ekstrudera. To samodotyczy wentylatora chłodzącego wydruk.
 • Super-chichy wentylator Noctua
 • Nowa sonda P.I.N.D.A. 2 z wbudowanym termistorem - szybsza kalibracja temperatury
 • Duży obszar drukowania11 025 cm3 (25 x 21 x 21 cm lub 9,84 x 8,3 x 8,3 in)
 • Zintegrowany wyświetlacz LCD z czytnikiem kart SD (w zestawie karta 8GB)
 • Dysza 0,4 mm dla filamentu 1,75 mm (łatwa do wymiany)
 • Wysokość warstwy od 0,05 mm
 • Automatyczne poziomowanie podgrzewanego stołu
 • Grzany stół z kompensacją chłodnych rogów – bez podwijania się druku 3D z dowolnego materiału
 • Automatyczna kompensacja przekrzywień osi
 • Bezobsługowa powierzchnia druku PEI - żadnego szkła, żadnego kleju, żadnego soku ABS
 • Obsługiwane materiały – PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase, filamenty wzmacniane włóknami węglowymi, poliwęglany...
 • Łatwy kolorowy druk warstwowy
 • 1 kg (2 lbs) szarego filamentu PLA w zestawie

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

CHCESZ ZAPYTAĆ NAS O COŚ? MOŻESZ PYTAĆ O COKOLWIEK! 😉

  Strona jest chroniona przez reCAPTCHA a zastosowanie mają Polityka Prywatności Google i Warunki Użytkowania.