CZEŚĆ, JESTEŚMY PRUSA RESEARCH!

I TWORZYMY ŚWIETNE DRUKARKI 3D

aq_block_5

Zostaliśmy najszybciej rozwijającą się firmą w branży technologicznej w Centralnej Europie (ranking Deloitte Fast 50)
Tempo wzrostu na poziomie 17118% przez ostatnie cztery lata

Prusa Research została założona jako jednoosobowy startup w 2012 roku przez Josefa Prusę, czeskiego hobbystę, majsterkowicza i wynalazcę - obecnie najbardziej znane nazwisko w przemyśle druku 3D. Wiesz, to ten koleś po prawej na zdjęciu :slightly_smiling:

Josef odnalazł w sobie pasję do drukarek 3D będąc studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze. Było to w roku 2009. Wtedy traktował druk 3D tylko jako hobby, fajną nową technologię otwartą na zmiany i rozwój. Wkrótce potem dołączył do open-source'owego projektu RepRap, a reszta jest już historią.

Dość ciekawą historią! Przewiń w dół, aby dowiedzieć się, jak narodziła się Prusa Research i jak wspięliśmy się na szczyty światowych rankingów!

Josef Prusa - człowiek, mit, legenda

Zaczęliśmy od na prawdę małej skali. Nie było inwestorów, ani kampanii na Kickstarterze. Tylko człowiek z planem (i stertą pudełek na pizzę, które w małym warsztacie zorganizowanym w piwnicy były używane do wysyłania części drukarek 3D na cały świat). Początki były skromne, ale całkiem ekscytujące!

Czas mijał, a projekt Prusa i3 stawał się jednym z najbardziej popularnych drukarek 3D FDM, zapożyczanym przez wielu producentów i hobbystów dookoła świata dzięki jego naturze otwartego źródła.

aq_block_15

Trzy zestawy drukarek sprzedane w pięć dni! Nieźle! (styczeń 2010)

A teraz? Teraz w Prusa Research zatrudnionych jest ponad 600 osób, a miesięcznie wysyłamy ponad 9000 drukarek na cały świat, bezpośrednio z naszej siedziby w Pradze! Zostaliśmy najszybciej rozwijającą się firmą w branży technologicznej w Centralnej Europie (ranking Deloitte 2018) ze wzrostem na poziomie 17118% przez ostatnie cztery lata!

Ale pomimo tych liczb, wizyta w Prusa Research przypomina wizytę w manufakturze - manufakturze, która rozpościera się na ośmiu piętrach starej, Praskiej fabryki! Rozwijamy własne oprogramowanie i sprzęt, wymyślamy, ulepszamy, kombinujemy i eksperymentujemy, aby tworzyć wszelkiego rodzaju niesamowite rzeczy.

A przy tym pozostajemy wierni naszym korzeniom. Nasze wielokrotnie nagradzane drukarki 3D Original Prusa i3 wciąż mają otwarte źródło, a spora część ich komponentów jest drukowana na innych drukarkach 3D - właśnie po to mamy "Farmę", czyli ogromną halę z ponad 500 drukarkami (stan na listopad 2018), które wytwarzają części innych drukarek!


TECHNOLOGIA OPEN-SOURCE I JEJ ZNACZENIE

Nie istnielibyśmy gdyby nie open-source. Drukarki 3D Prusa i3 zostały zrodzone z idei maszyny o otwartym źródle, a my wciąż jesteśmy wierni tej ideologii. Wszystko co robimy, wszystko co sprzedajemy ma otwarte źródło. Co to oznacza? Wszystkie kody źródłowe, części drukowane, rysunki konstrukcyjne, projekty płytek drukowanych... wszystko to jest dostępne nieodpłatnie na GitHubie. A to dlatego, że silnie wierzymy w społeczność i w dzielenie się wiedzą.

PRODUKTY I PROJEKTY

aq_block_30

Original Prusa i3 MK3S

NOWA GENERACJA WIELOKROTNIE NAGRADZANEJ DRUKARKI 3D FDM

Original Prusa i3 MK3S jest kolejną wersją wielokrotnie nagradzanej drukarki 3D Original Prusa i3 MK2.

MK3S ma ekstruder zaprojektowany od nowa, mnóstwo czujników i wiele inteligentnych funkcji. Plus nowy, magnetyczny stół MK52 z wymiennymi płytami ze stali sprężynowej, pokrytych PEI. Dziesiątki różnych ulepszeń i usprawnień zwiększają jej niezawodność i łatwość użycia.

Funkcjonalność MK3S może być rozszerzona dzięki naszemu unikalnemu dodatkowi Multi-Material Upgrade 2S, umożliwiającemu drukowanie przy użyciu do 5 materiałów podczas jednego wydruku.

aq_block_33

Original Prusa MINI

INTELIGENTNA I KOMPAKTOWA DRUKARKA 3D DLA KAŻDEGO!

Przedstawiamy naszą nową, kompaktową drukarkę 3D ze wszystkimi bajerami, których możesz oczekiwać od twórców wielokrotnie nagradzanych Original Prusa i3 MK2 i MK3S!

MINI jest dużą drukarką o małych rozmiarach. Zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zmieścić jak najwięcej funkcji w jak najniższej cenie.

MINI jest doskonałym wyborem dla początkujących, firm potrzebujących zbudować farmę drukarek i entuzjastów druku 3D na całym świecie.

aq_block_36
aq_block_38

Prusament

FILAMENT JAKOŚCI PREMIUM

Prusament jest filamentem produkowanym u nas i przez nas. Zaawansowany proces produkcyjny umożliwia nam zachowanie wysokiego poziomu kontroli jakości, bardziej efektywne testy i gwarantowane odchyłki wymiarowe mniejsze niż 0,02 mm (standard w tym przemyśle jest zazwyczaj wyższy).

Każda szpula filamentu jest idealnie nawinięta i dokładnie sprawdzona. Kompletne raporty produkcyjne są dostępne online, umożliwiając klientom podejrzenie szczegółowej specyfikacji każdej zakupionej szpuli. Prusa Research jest jedyną firmą dającą klientom tą wyjątkową możliwość.

Original Prusa SL1

DRUKARKA 3D MSLA O OTWARTYM ŹRÓDLE

W 2018 Prusa Research weszła w posiadanie innej czeskiej firmy o nazwie Futur3d z zamiarem wprowadzenia na masowy rynek nowej drukarki 3D pracującej w technologii SLA. Mając ponad 5 lat doświadczeń na tym polu, "zespół SLA" kontynuował pracę nad Original Prusa SL1 przez ponad rok w siedzibie Prusa Research.

Rynek SLA był zawsze zorientowany na profesjonalistów i firmy. Z wieloma inteligentnymi funkcjami, zabezpieczeniami i opcjami łączności w przystępnej cenie, SL1 jest zaprojektowana tak, aby zmienić to podejście i przybliżyć technologię majsterkowiczom i hobbystom na całym świecie.

aq_block_42
aq_block_44

PrusaLab

SPOŁECZNOŚCIOWY MAKERSPACE/HACKERSPACE

Opened in June 2018, PrusaLab is a maker's dream come true. Otwarty w 2018, PrusaLab jest spełnieniem marzeń majsterkowiczów. W pełni wyposażony makerspace/hackerspace (kreatywna przestrzeń otwarta) rozpościera się na ponad 350 m² i jest dostępny dla każdego za niską, miesięczną opłatą członkowską.

Drukarki 3D, frezarka pionowa CNC Haas VF2SS, tokarka CNC Haas TL-1, ploter laserowy Narran, piły, wiertarki, kombinerki, młotki, elektronarzędzia... nie ważne jak skomplikowany jest Twój projekt, znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz! Dodatkowo możesz wziąć udział w wielu warsztatach, wykładach lub posłuchać rozmów skupionych wokół wytwarzania.

PRUSA RESEARCH W PRASIE

ARTYKUŁ Z SIFTED.EU

JAK CZESKI STARTUP PRUSA RESEARCH OSIĄGNĄŁ WZROST PRZYCHODU NA POZIOMIE 17122%

'Szybki wzrost producenta drukarek 3D, Prusa Research, wskazuje na wagę interakcji ze swoją społecznością'

Przeczytaj więcej >>

WYWIAD W TCT MAGAZINE

JOSEF PRUSA O MAKERACH, BICIU REKORDÓW I UNIKANIU HYPE'U

'Co zrobić z mieszanką farmy drukarek 3D, 16 ton misiów i kulturą projektu RepRap?'

Przeczytaj więcej >>

E&T O PRUSA RESEARCH

PRUSA ZDEMOKRATYZOWAŁ TECHNOLOGIĘ CENĄ I ŁATWOŚCIĄ UŻYCIA.

'Poznajemy sześciu młodych wynalazców będących liderami w wykorzystywaniu swoich umiejętności i talentów do kształtowania przyszłych technologii.'

Przeczytaj więcej >>

"INNOVATORS UNDER 30" WYBIERANI PRZEZ MIT

PRUSA PRZEDSTAWIONY W KATEGORII KOMPUTERY I SPRZĘT ELEKTRONICZNY

"Uproszczenie [przez Josefa Prusę] projektu tradycyjnych drukarek 3D zdemokratyzowało technologię tak, że każdy może jej używać."

Przeczytaj więcej >>

JOSEF W "FORBES 30 UNDER 30" ["Trzydziestu Poniżej Trzydziestki"]

UCHWYCENIE MOMENTU SPERSONALIZOWANEJ REWOLUCJI CYFROWEJ

Josef Prusa został przestawiony jako jeden z "Trzydziestu Poniżej Trzydziestki" - najbardziej wpływowych ludzi w branży technologicznej.

Przeczytaj więcej >>

Deloitte Technology Fast 50 2018

PRUSA RESEARCH ZAJMUJE PIERWSZE MIEJSCE W DELOITTE FAST 50

Po zajęciu 3. miejsca w 2017, Prusa Research kontynuuje wzrost, zajmując miejsce 1. w kategorii najszybciej rozwijających się firm w branży technologicznej w Centralnej Europie w roku 2018.

Przeczytaj więcej >>

FORBES: NA SZCZYT ŚWIATOWYCH RANKINGÓW

DRUKARKA 3D PRUSY NAJLEPSZA NA ŚWIECIE

"Kolejny światowy sukces Prusa Research (...) drukarki 3D firmy są najlepsze na świecie według prestiżowego Make: Magazine."

Przeczytaj więcej (czeski) >>

ALL3DP ODWIEDZA PRUSA RESEARCH

NOWA SIEDZIBA PRUSA RESEARCH I WYWIAD Z JOSEFEM

Po pełnoprawnej wycieczce po nowym domu Prusa Research, All3DP rozmawiało z królem druku 3D, Josefem Prusą o sukcesie rozwoju jego firmy, nowej siedzibie, przyszłości druku 3D FDM i innych.

Przeczytaj więcej >>

3D Printing Industry

WYWIAD Z PREZESEM I ZAŁOŻYCIELEM PRUSA RESEARCH, JOSEFEM PRUSĄ

"Josef opowiedział mi, jak firma była w stanie rozwijać się bez zespołu sprzedażowego. Ustnie przekazywane opinie wystarczyły, aby podbić sprzedaż do 500 sztuk miesięcznie w maju 2016."

Przeczytaj więcej >>

Timeline

10-2019

PREZENTACJA ORIGINAL PRUSA MINI!

12 października 2019 - Prusa Research prezentuje nową drukarkę 3D - Original Prusa MINI. Ta kompaktowa, lecz w pełni wyposażona drukarka dostępna w przystępnej cenie jest szczególnie dobrym wyborem dla początkujących i farm drukarek.

08-2019

PRUSA RESEARCH USTANAWIA NOWY REKORD ŚWIATA!

16. sierpnia 2019, Prusa Research ustanowiła nowy rekord świata dla największej ilości drukarek 3D pracujących w tym samym czasie. Przenieśliśmy ponad 1000 naszych drukarek 3D do jednego pomieszczenia i drukowaliśmy na nich w tym samym czasie. 1096 udanych wydruków ustanowiło nowy rekord świata.

Tutaj przeczytasz więcej

07-2019

FILM DOKUMENTALNY "DROGA DO 100 000 DRUKAREK"

Wypuściliśmy film dokumentalny, który opowiada historię Prusa Research wraz z początkami Josefa Prusy w druku 3D. Tak właściwie Prusa Research sprzedała już ponad 130 000 drukarek 3D, zyskując znaczne 10% udziału w rynku od 2018.

05-2019

ROZPOCZĘLIŚMY WYSYŁKI ORIGINAL PRUSA SL1

Pierwsza partia urządzeń Original Prusa SL1 i CW1 została wysłana do klientów. SL1 dostarcza niesamowicie precyzyjne wydruki dzięki wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości, wysokiej jakości materiałom i wielu zaawansowanym funkcjom sprzętowym i oprogramowania. Więcej na naszym blogu.

05-2019

PrusaSlicer 2.0

Ogromna liczba nowych funkcji, ulepszeń i poprawek błędów dodana do ostatniej wersji Slic3r PE to powody, dla których otworzyliśmy nowy rozdział w historii rozwoju tego programu. Slic3r PE został przemianowany na bardziej rozpoznawalne PrusaSlicer 2.0 z nowym interfejsem użytkownika, obsługą druku MSLA i wieloma innymi funkcjami. Dowiedz się więcej z posta na naszym blogu. post.

04-2019

URUCHOMIENIE CENTRUM SPOŁECZNOŚCIOWEGO PRUSAPRINTERS.ORG

PrusaPrinters.org zostało otwarte na nowo jako centrum społecznościowe z biblioteką modeli online, mapą świata z użytkownikami, aktywnościami społecznościowymi, gotowymi do druku plikami G-code i wieloma innymi.

02-2019

Original Prusa MK3S / MK2.5S

Wprowadziliśmy do sprzedaży nową aktualizację drukarek. Drukarki 3D Original Prusa i3 MK3S / MK2.5S mają ekstruder zaprojektowany od nowa z nowym czujnikiem filamentu i poprawionym chłodzeniem. MK3S / MK2.5S zawierają wszystkie ulepszenia wprowadzane podczas ciągłego rozwoju MK3/MK2.5. Aktualizacje dla klientów, którzy posiadają już drukarki również są już dostępne.

02-2019

Multi Material Upgrade 2S

Nowa wersja dodatku Multi Material Upgrade, zapewnia większą niezawodność, nowy ekstruder i czujnik filamentu. Do MMU2S jest dołączony bufor filamentu, który zapobiega jego plątaniu. Aktualizacja do MK3S/MK2.5S jest zawarta w paczce z MMU2S. Wszyscy obecni posiadacze MMU2.0 otrzymają aktualizację do MMU2S nieodpłatnie.

12-2018

500 DRUKAREK NA FARMIE

Zwiększyliśmy możliwości produkcyjne naszej farmy drukarek 3D do 500 maszyn pracujących 24/7.

11-2018

Original Prusa i3 MK3 jest najlepszą drukarką 3D w "2019 Ultimate Guide to Digital Fabrication" od MAKE: Magazine z wynikiem 46 punktów! Nasza MK2/S plasuje się na drugim miejscu i pozostaje w czołówce stawki od trzech lat z rzędu. A trzecie miejsce zajmuje Original Prusa i3 MK3 z Multi-Material Upgrade 2.0!

10-2018

1000 PACZEK DZIENNIE

Osiągnęliśmy 1000 paczek wysyłanych dziennie. To nie tylko drukarki, ale również aktualizacje, filamenty i części zamienne.

10-2018

Deloitte Technology Fast 50
300 PRACOWNIKÓW

Prusa Research jest najszybciej rozwijającą się firmą w branży technologicznej w Centralnej Europie.

Przeczytaj więcej: Deloitte Fast 50

09-2018

ORIGINAL PRUSA SL1 I PRUSAMENT

Prusa Research ogłasza nową drukarkę SLA - Original Prusa SL1. Prusament, filament jakości premium produkowany na miejscu wchodzi na rynek.

Strona produktu: Original Prusa SL1
Strona produktu: Prusament

08-2018

Multi Material Upgrade 2.0

Rozpoczynają się wysyłki Multi Material Upgrade 2.0, unikalnego rozwiązania pozwalającego na druk przy użyciu do 5 materiałów podczas jednego wydruku.

Przeczytaj więcej: Multi Material Upgrade 2.0 już jest!

06-2018

PIERWSZY MAKER FAIRE W PRADZE

Pierwszy Maker Faire w Pradze zebrał 180 wystawców-majsterkowiczów i przyciągnął ponad 10500 odwiedzających zarówno z Czech jak i innych krajów. Prusa Research była głównym partnerem i współorganizatorem.

Obejrzyj wideo: Podsumowanie pierwszego Maker Faire w Pradze!

06-2018

OTWARCIE PRUSALAB

PrusaLab, kompleksowo wyposażony makerspace/hackerspace został otwarty dla każdego w siedzibie Prusa Research (Praga, Czechy).

Przeczytaj więcej: strona PrusaLab

05-2018

NAGRODY 3D PRINTING INDUSTRY

Original Prusa i3 MK3 otrzymuje nagrodę dla "Najlepszej drukarki 3D roku." Nagroda została wręczona przez dr Adriana Bowyera, założyciela projektu RepRap.

Przeczytaj więcej: Nagrody 3D Printing Industry

04-2018

250 PRACOWNIKÓW
6000 DRUKAREK WYSYŁANYCH MIESIĘCZNIE

Prusa Research kontynuuje stabilny rozwój. Wysłaliśmy ponad 6000 drukarek w ciągu jednego miesiąca.

03-2018

300 DRUKAREK NA FARMIE I NABYCIE FUTUR3D

Farma drukarek 3D rozrosła się po raz kolejny a Prusa Research nabyła inną czeską firmę, Futur3d, specjalizującą się w druku 3D w technologii SLA.


Zobacz wideo: Trzysta drukarek 3D w jednym pomieszczeniu

11-2017

DRUGIE ZWYCIĘSTWO W 3D PRINTER SHOOTOUT MAKE: MAGAZINE

Original Prusa i3 MK2S jest najlepszą drukarką 3D roku 2018 w rankingu "3D Printer Shootout" prowadzonym przez MAKE: Magazine.


Zobacz wideo: Recenzja MK2S od MAKE: Magazine

11-2017

NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO ZESTAWU DRUKARKI 3D

Kolejne świetne osiągnięcie MK2S - została najlepszą drukarką 3D dostarczaną w zestawie wg. All3DP.com


Zobacz wideo: Recenzja Original Prusa i3 MK2: Najlepszy zestaw drukarki 3D w 2017

11-2017

170 PRACOWNIKÓW
5000 DRUKAREK WYSŁANYCH W MIESIĄCU

10-2017

Deloitte Technology Fast 50

Prusa Research zajmuje 3. miejsce wśród najszybciej rozwijających się firm w branży technologicznej w Centralnej Europie.

Przeczytaj więcej (PDF) here

09-2017

ORIGINAL PRUSA i3 MK3 I MK2.5

Kolejna wersja wielokrotnie nagradzanej drukarki 3D MK2 została ogłoszona. Original Prusa i3 MK3 zawiera dziesiątki ważnych usprawnień i nowych funkcji, rozwijając i ulepszając niemal każdą cechę MK2. Posiadacze MK2 mogą kupić zestaw aktualizacji do MK3 lub tańszą aktualizację do MK2.5.

08-2017

3D Printing Trends by 3DHubs

Original Prusa i3 MK2/S została najlepszą desktopową drukarką 3D wg rankingu 3Dhubs.com Trends. MK2/S pozostawała na szczycie rankingu przez ponad rok!

06-2017

NOWA SIEDZIBA I PRUSACONTROL

Prusa Research przenosi się do większej fabryki, umieszczając działy rozwoju, produkcji i inne pod jednym dachem. Wypuszczone zostaje PrusaControl, uproszczone narzędzie do cięcia na warstwy.

05-2017

DRUGI TATUAŻ JOSEFA 😉

05-2017

Multi Material Upgrade 1.0

Pierwsza generacja unikalnego rozwiązania Prusy do druku wielomateriałowego została wypuszczona na rynek. Pozwala użytkownikom drukowanie przy użyciu do 4 materiałów podczas jednego wydruku.

Przeczytaj więcej: Ogłoszenie Multi Material Upgrade
Przeczytaj więcej: Artykuł o aktualizacji

03-2017

ORIGINAL PRUSA i3 MK2S / 3000 DRUKAREK MIESIĘCZNIE

Drukarka 3D MK2 dostała aktualizację zwiększającą jej niezawodność. Liczba wysyłanych drukarek wzrosła do 3000 miesięcznie.

Przeczytaj więcej: Premiera Original Prusa i3 MK2S

11-2016

PREMIERA SLIC3R PRUSA EDITION

Slic3r Prusa Edition - nasze własne oprogramowanie do cięcia – miało swoją premierę. Slic3r PE jest forkiem oryginalnego Slic3ra i wciąż ma otwarte źródło oraz jest darmowy. Z upływem czasu dodaliśmy mnóstwo unikatowych i innowacyjnych funkcji, jak płynna zmienna wysokość warstw czy warstwy łączące podpór z materiału rozpuszczalnego.


Przeczytaj więcej Slic3r Prusa Edition
Przeczytaj więcej Drukowanie rozpuszczalnej warstwy łączącej
Przeczytaj więcej Gładka zmienna wysokość warstw

11-2016

MIEJSCE 1 W 3D PRINTER SHOOTOUT MAKE: MAGAZINE
2000 DRUKAREK WYPRODUKOWANYCH W MIESIĄC

Original Prusa MK2S na okładce MAKE: Magazine jako najwyżej oceniana drukarka 3D w rankingu 3D Printer Shootout na rok 2017.


Przeczytaj więcej: Makezine.com

10-2016

Deloitte's Rising Star Award

08-2016

60 PRACOWNIKÓW
800 DRUKAREK WYSŁANYCH W MIESIĄC

05-2016

ORIGINAL PRUSA i3 MK2, 75 DRUKAREK NA FARMIE

Original Prusa i3 MK2 miała swoją premierę i szybko stała się światowym hitem. Zbierając nagrody i ogólne pochwały z całego świata, MK2 stała się niczym innym, jak legendą.

Przeczytaj więcej: Premiera Original Prusa i3 MK2

03-2016

30 PRACOWNIKÓW
500 DRUKAREK WYSŁANYCH W MIESIĄC

01-2016

PROJEKT PRUSA i3 - NAJCZĘŚCIEJ UŻYWANA DRUKARKA 3D NA ŚWIECIE WG 3D Hubs.com

08-2015

PREMIERA ORIGINAL PRUSA i3 1.75 MM

Original Prusa i3 1.75 mm miała swoją premierę, zwiększając precyzję i jakość druku w stosunku do poprzedniej Original Prusa i3 (3mm). Oryginalne "Prusa Nozzle" została zastąpiona przez dyszę od E3D.

06-2015

PREMIERA ORIGINAL PRUSA i3 (3MM)

Duży krok na przód, jeśli chodzi o wydajność, niezawodność, funkcjonalność i design. Zbudowana na sztywnej, aluminiowej ramie, i3 była skupiona wokół łatwości konstrukcji i używania. Original Prusa i3 była dostarczana z dyszą 3 mm Prusa Nozzle.

03-2015

16 DRUKAREK NA FARMIE, PRZEPROWADZKA DO NOWEGO BIURA

Zobacz wideo

02-2014

PIERWSZY PIES

To jest Buddy ("Kumpel"). Pies Josefa, który stał się jednym z symboli firmy. Model 3D Buddy'ego jest dołączony do naszych drukarek 3D, mamy też fajne naklejki z nim! 🙂

10-2013

PIERWSZY PRACOWNIK

Poznajcie Hankę, pierwszego pracownika Prusa Research!

07-2013

5 DRUKAREK NA FARMIE

Zobacz wideo: 5 drukarek Prusa i3!

05-2012

Prusa Mendel i3

Trzecia iteracja coraz bardziej popularnego projektu Prusa Mendel. Był to kompletnie nowy model z nową ramą i dziesiątkami usprawnień, uproszczoną konstrukcją (dla łatwiejszego montażu) i specjalną Prusa Nozzle. Rozwinęła się w drukarkę, którą obecnie znamy jako Original Prusa i3 (poniżej).

Przeczytaj więcej: RepRap Wiki

02-2012

POWSTAJE PRUSA RESEARCH

01-2012

JOSEF ROBI SOBIE TATUAŻ OPEN HARDWARE 😉

11-2011

Prusa Mendel i2

Druga iteracja coraz bardziej znanego projektu Prusa Mendel.

Przeczytaj więcej: RepRap Wiki

09-2010

Prusa Mendel

Od tego się to wszystko zaczęło. Prusa Mendel może być uważana za "Forda Model T" rynku drukarek 3D. Łatwa w montażu, naprawach i modyfikacjach. Otworzyła drzwi do świata 3D szerokiej publice.

Przeczytaj więcej RepRap Wiki

02-2010

PODGRZEWANY STÓŁ PRUSA

Josef Prusa stworzył własny stół podgrzewany do druku 3D - kluczowy element wszystkich współczesnych drukarek 3D. Ciepło pozwala zwiększyć przyczepność pierwszej warstwy.

08-2009

DRUKARKA 3D CZY TABLET?

Wszystko zaczęło się w tym miejscu. Josef był studentem i szukał możliwości usprawnienia swojego zestawu DJ-skiego.

MATERIAŁY GRAFICZNE

Original Prusa i3 MK3

Multi Material Upgrade 2.0

Original Prusa SL1

Prusament

Original Prusa MINI

Prusa Research / Josef Prusa

aq_block_95
aq_block_97

NASZA FARMA DRUKAREK 3D